ANGLI

Aston Villa ka bërë një super goditje në merkato. Anglezët kanë arritur një marrëveshej për transferimin e Leon Bailey nga Bayer Leverkusen.

Një test mjekësor e ndan transferimin e Bailey në Premier League.

Talenti xhamajkan ka qenë i kërkuar nga shumë klube gjigande të Europës, por tashmë ka vendosur në mënyrë surprizë të luajë për Aston Villën e cila sezonin e kaluar rrezikonte rënien nga Premier League.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb