Në Suedi “qajnë” 150 mijë euro. Skuadra e Kalmarit, që rriti portierin e Kombëtares shqiptare Etrit Berisha, pretendon se duhet të kishte përfituar 150 mijë euro nga shitja e kartonit të tij nga Lacio drejt Atalantës. Në një shkrim të publikuar nga mediat suedeze, zbulohet se ekipi zikaltër i Atalantës e bleu shqiptarin për afro 5 milionë euro dhe nga llogaritjet rezultonte se duhet të përfitonin të paktën 150 mijë euro.

Një shumë që nuk do të shkojë në arkat e ekipit ku u rrit Berisha. Njëra prej arsyeve është se gardiani kuqezi u largua nga Suedia në moshën 24-vjeçare, ndërkohë që fondi i solidaritetit për lojtarët që rriten në një klub jepet deri në moshën 23-vjeçare.

ITALIA
Mirëpo, ky nuk ishte problemi i vetëm që pengoi Kalmarin që të përfitonte sadopak nga Etrit Berisha. Në kampionatin italian, skuadrat nuk i bëjnë publike marrëveshjet dhe dokumentet e transferimit të një lojtari, kështu që është e vështirë që të gjendej shuma ekzakte që do të merrte Kalmari nga shitja e Berishës nga Lacio drejt Atalantës./panoramasport/

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: