TIRANË

Një i sëmurë me koronavirus është transferuar mesditën e sotme nga Spitali Infektiv drejt Sanatoriumit, i cili është tashmë spitali COVID 2.

Gazetari Erjon Skëndaj raporton me “BalkanWeb” se pacienti, rreth 65 vjeç ishte i vetëdijshëm.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ndonëse me karrocë dhe i lidhur me aparaturën e oksigjenit ai ka përshëndetur familjarët nga larg me dorë dhe më pas është hipur në ambulancë. Sipas bluzave të bardha, pacienti është në gjendje stabile.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb