Një djalë 14-vjeçar ka ndërruar jetë ditën e sotme 3 muaj pasi ishte në betejë me pasojat që i la koronavirusi. Mësohet se i mituri ka humbur jetën sot në spitalin Baggiovara në Modenas.

Djali ishte transferuar në Boggiovara pasi ishte shtruar në spital, në muajin mars, në Sant’Orsola në Bolonjë, një qendër referimi pediatrike për rastet Covid në Emilia-Romagna.

Ai ishte negativizuar, por ndërlikimet në lidhje me sëmundjen ishin fatale. Mario Ruocco ishte shtruar në spital në terapi intensive, nga ku nuk doli kurrë i gjallë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb