Kryeministri britanik Boris Johnson ka reaguar në lidhje me sulmin rus ndaj një qendre tregtare në Ukrainë.

Johnson tha se sulmi tregoi thellësitë e mizorisë dhe barbarizmit në të cilin do të zhytej presidenti rus Vladimir Putin.

“Ky sulm i tmerrshëm ka treguar edhe një herë thellësitë e mizorisë dhe barbarisë në të cilën do të zhytet lideri rus.

Edhe një herë mendimet tona janë me familjet e viktimave të pafajshme në Ukrainë. Putini duhet të kuptojë se sjellja e tij nuk do të bëjë gjë tjetër veçse të forcojë vendosmërinë e Ukrainës dhe të çdo vendi tjetër të G7 për të qëndruar pranë Ukrainës për aq kohë sa duhet”, tha Johnson.

Më shumë se 1,000 njerëz ishin brenda qendrës tregtare kur një raketë ruse u qëllua në ndërtesë, sipas presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb