TIRANË

Tregu i i fruta- perimeve tek ish- Uzina Dinamo në Tiranë ka vendosur rregullat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Me pikat të kuqe në tokë i tregohet qytetarëve ku të qëndrojnë për të mbajtur distancën. Ndryshe nga tregu i Kombinatit ky tregu administrohen nga privati dhe masat janë marrë po nga ata.

Gazetari Osman Stafa raporton për Balkanëeb se ka disa thyerje të rregullave nga qytetarët si kur vijnë familjarisht apo në grup por janë shitësit që përpiqen t’i ndërgjegjësojnë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb