Epidemia e koronavirusit e cila rrëzoi shitjet e smartfonëve nuk e ka kthyer mbrapsht trendin në tregun e smartwatch, i cili vazhdon të rritet.

Për tremujorin e parë, studiuesit e ”Strategy Analytics” tregojnë për një rritje prej 20% në të gjithë botën, duke arritur në 14 milion njësi.

“Kërkesa globale për orë inteligjente ka vazhduar të rritet. Smartwatches janë duke u shitur mirë përmes internetit, me shumë konsumatorë që kanë përdorur këto pajisje për të monitoruar shëndetin dhe aktivitetin fizik gjatë bllokimit”, shpjegon analisti Steven Waltzer.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: