Bizhuteritë minimaliste kanë qenë në qendër të vëmendjes për një kohë të gjatë, meqenëse bizhuteritë e mëdha, prej kohësh mbetën paksa në hije. Por emrat e njohur të modës kanë nisur të propozojnë bixhuteritë “flluska”.

“Bubble jewellery” vijnë si propozime unike me rruaza të llojeve të ndryshme – ato me ngjyra të forta të verës, në sezonin e ri vijnë më të sofistikuara.

Bottega Veneta SS23 Bottega Veneta SS23

Pavarësisht nëse jeni duke e kërkuar këtë trend për një arratisje vjeshte në plazh (me shumë ngjyra) apo nëse e zgjidhni ta mbani duke hyrë dhe dalë nga zyra, “flluskat” do t’ju bëjnë menjëherë të dukeni unike.

Mënyra e preferuar për të zgjedhur trendin e bizhuterive të tilla në sezonin vjeshtë-dimër është ajo prej argjendi ose ari.

Nëse jeni të lodhura nga gjerdanët e trashë që kemi parë sezonet e fundit, kjo duket si një pamje shumë e freskët.

PARIS, FRANCE – APRIL 26: Anna Rosa Vitiello wears black sunglasses, gold large earrings, a silver large pearls necklace, a white embossed striped pattern shoulder-off body top, a beige linen blazer jacket, matching high waist beige suit pants, a black shiny leather zipper bomber coat, outside the COS show, on April 26, 2023 in Paris, France. (Photo by Edward Berthelot/Getty Images )

Trendi i bizhuterive me “flluska” tërhoqi vëmendjen për herë të parë rreth një vit më parë në shfaqjen e “Bottega Veneta S/S 23”. U desh pak kohë për të rritur ritmin, por tani, duket se po shkon përpara në shumë marka që po e propozojnë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb