Dimrin e ardhshëm, çmimi i gazit në Evropë mund të kalojë 4 mijë dollarë për metra kub.

Këto janë vlerësimet e Gazprom, sipas një shënimi nga kompania ruse e rilançuar nga agjencia Tass.

Kostoja e gazit, saktëson deklarata, në Evropë ka arritur nivelin e 2500 dollarëve për tregtim. Nëse vazhdon ky trend, çmimet mund të kalojnë tavanin prej 4000 dollarësh gjatë sezonit të dimrit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: