Rikthimi i Dinamos në elitë pritet ti shtojë edhe më shumë shije këtij sezoni të Superligës. Tifozët e futbollit, mbi të gjitha atij kryeqytetas, e presin me padurim këtë sezon ku derbi i kryeqytetit më në fund do të jetë i plotë, ku do të kemi tre përballje. Në ambientit e stadiumit “Air Albania” u hodh këtë të premte shorti për sezonin e ri, ku nuk mungojnë përballjet e zjarrta që në javën e parë me Teutën, kampionët në fuqi, do të përballen me Partizanin, skuadër që sezonin e shkuar duelin për titull deri në javën e fundit.

Derbi i parë sezonal do të jetë ai ndërmjet Dinamos dhe Partizanit, i projektuar në javën e katërt ndërsa në javën e gjashtë tifozët do të shijojnë derbin e përjetshëm Tirana-Partizani. Në javën e parafundit do të luhet edhe derbi tjetër ndërmjet Tiranës dhe Dinamos. Sezoni i ri i Superligës do të startojë me 11 shtator:

SUPERIORE 2021/2022 –

JAVA 1 –

Tirana – Skënderbeu

Egnatia – Kukësi

Kastrioti – Dinamo

Laçi – Vllaznia

Teuta – Partizani

JAVA E DYTË –

Skënderbeu – Partizani

Vllaznia – Teuta

Dinamo – Laçi

Kukësi – Kastrioti

Tirana – Egnatia

JAVA E TRETË –

Egnatia – Skënderbeu

Kastrioti – Tirana

Laçi – Kukësi

Teuta – Dinamo

Partizani – Vllaznia

JAVA E KATËRT –

Skënderbeu-Vllaznia

Dinamo – Partizani

Kukësi -Teuta

Tirana – Laçi

Egnatia- Kastrioti

JAVA E PESTË –

Kastrioti – Skënderbeu

Laçi – Egnatia

Teuta – Tirana

Partizani – Kukësi

Vllaznia – Dinamo

JAVA E GJASHTË –

Skënderbeu – Dinamo

Kukësi -Vllaznia

Tirana – Partizani

Egnatia – Teuta

Kastrioti – Laçi

JAVA E SHTATË –

Laçi – Skënderbeu

Teuta – Kastrioti

Partizani – Egnatia

Vllaznia -Tirana

Dinamo – Kukësi

JAVA E TETË –

Skënderbeu – Kukësi

Tirana – Dinamo

Egnatia – Vllaznia

Kastrioti – Partizani

Laçi – Teuta

JAVA E NËNTË –

Teuta – Skënderbeu

Partizani -Laçi

Vllaznia -Kastrioti

Dinamo- Egnatia

Kukësi- Tirana

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb