Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me shpërthimin me tritol që ndodhi në banesën e drejtuesit të selisë blu në Shijak.

Teksa ka dënuar ngjarjen e rëndë, PD-ja e ka cilësuar këtë ngjarje një akt kriminal ngjarjen që ndodhi në banesën e Igli Vorës. Ngjarja ndodhi mbrëmë rreth orës 22:00, në lagjen “Kodra”, në Shijak.

REAGIMI I PD
Partia Demokratike ka ndjekur me shqetësim informacionin për sulmin me lëndë plasëse në banesën e drejtuesit të Partisë Demokratike në qytetin e Shijakut.
Duke i shprehur të gjithë solidaritetin familjes Vora, ne e konsideruar këtë akt kriminal të papranueshëm, të rëndë dhe kërkojmë zbardhjen pa vonesa të kësaj ngjarje dhe vënien menjëherë përpara përgjegjësisë të autorëve.
Ngjarje të rënda si kjo dhe aktet kriminale të kohëve të fundit, janë thirrje ulëritëse për organet ligjzbatuese për të vepruar me shpejtësi, profesionalizën dhe paanësi për mbrojtjen e rendit dhe sigurisë publike, si dhe jetës e pronës së qytetarëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb