Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar kombëtaren shqiptare që sot arriti një fitore me vlera ndaj Kazakistanit.

Në një status në FB, Meta shkruan se për Shqipërinë kjo ishte një fitore e merituar.

Për më tepër Meta ka publikuar dhe disa foto nga momentet më pikante të ndeshjes së mbrëmjes së sotme në ”Air Albania” Stadium.

”Urime kuqezinjve për fitoren e merituar! 👐🇦🇱”- shkruan Meta.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb