Për t’i dhënë trofeun portierit më të mirë iste caktuar një ndëshkues portierësh! Robert Levandovski ia dorëzoi trofeun “Jashin”, gardianit të Liverpulit, Alison Beker, fitues i Champions League sezonin e shkuar, meritoi trofeun që mban emrin e të madhit Lev Jashin, ish-portierit të Dinamos së Moskës, i quajtur si “Merimanga e Zezë” për veshjen e tij dhe akrobacitë në kuadrat.


Alison la pas në renditje Ter Shtegen dhe Ederson, duke u bërë kështu fituesi i parë në histori i trofeut “Jashin”.


(Balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb