Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Marbella në Spanjë, ku sipas raportit të mediave një 49-vjeçar nga Britania ka rënë nga kati i shtatë i hotelit, por për fat të keq i ka marrë jetën edhe një 43-vjeçari që ndodhej në ballkonin e një dhome, disa kate poshtë tij, pasi i ka rënë sipër.

Anthony Holmes nuk dihet nëse ka rënë aksidentalisht apo është vetëhedhur, por fati edhe më tragjik ishte i spanjollit Antonio Gonzalez, i cili ishte me familjen e tij duke festuar ditëlindjen e vajzës.

Plagët e rënda që ai ka marrë pasi Holmes i ra sipër, i kanë marrë jetën pak minuta më vonë.

Sakaq policia nuk ka dhënë detaje, por ka konfirmuar vdekjen e dy burrave, ndërsa ka deklaruar se kanë nisur hetimet.

30701048 8517021 Image A 164 1594631947949
30701048 8517021 Image A 164 1594631947949
30701046 8517021 Image M 163 1594631941809
30701046 8517021 Image M 163 1594631941809

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb