Edhe Nju Jorku nuk i ka shpëtuar goditjes nga tërmeti.

Ditën e djeshme një tërmet me magnitudë 3.8 goditi Buffalon e SHBA-ve, më i forti i regjistruar në 40 vitet e fundit.

Tërmeti goditi 1.24 milje në lindje të Nju Jorkut, me një thellësi 1.86 milje, sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-ve.

Mediat amerikanë raportojnë se deri më tani nuk shkaktuar dëme njerëzore.

Që nga viti 1983, ka pasur 24 tërmete mbi magnitudën 2.5 në rajonin e Senekës Perëndimore, ky ditës së djeshme është më i forti i shënuar ndonjëherë në zonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb