SHBA

Presidenti amerikan Donald Trump është shprehur mëse i bindur se SHBA tashmë e ka kaluar pikun e COVID-19.

Në një konferencë për shtyp ai deklaroi se disa shtete do të rihapen që këtë muaj dhe plani do i shpaloset governatorëve ditën e enjte.

SHBA deri tani numëron 640 mijë të infektuar dhe 30 mijë e 800 viktima por Trump do që vendi të rikthehet dhe i premtoi amerikanëve që vendi do të rikthehet në normalitet.

Po ashtu ai hodhi akuza ndaj disa vendeve kryesisht Kinës duke pyetur ”A i beson vërtet shifrave të tyre?”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb