SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi të hënën se SHBA-ja nuk është përpjekur asnjëherë të angazhohet në një dialog me Iranin, duke shtuar se Teherani duhet të bëjë hapin e parë nëse dëshiron të negociojë me Uashingtonin.

“Media e lajmeve të rreme ka për zakon të publikojë informacione false, pa asnjë njohuri mbi këtë çështje, sipas të cilave SHBA-ja po përpiqet të nxisë negociata me Iranin. Ky informacion është fals. Irani do të na thërrasë vetë nëse dhe kur të jetë gati”, shtoi kreu i Shtëpisë së Bardhë në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: