Trupat ruse kanë hapur zjarr mbi Vovchansk të rajonit të Kharkivit me artileri 152 mm.

Deklarata përkatëse është bërë nga Policia Kombëtare e Ukrainës në Facebook.

“Policia ka dokumentuar efektet e bombardimeve armike të Vovchansk të rajonit të Kharkiv. Janë dëmtuar dy banesa, objekte infrastrukturore dhe një makinë. Nuk raportohet për viktima”, thuhet në raport.

Më 22 tetor 2022, pushtuesit rusë filluan një sulm masiv artilerie në qytetin e Vovchansk. Sipas të dhënave paraprake, armiku përdori artileri 152 mm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb