Një natë tjetër trazirash dhe përplasjesh midis grupeve të të rinjve dhe forcave të sigurisë ka pasur në shumë qytete të Tunizisë, pavarësisht bllokimit kundër pandemisë së koronavirusit.

Qindra persona janë arrestuar, përfshirë edhe shumë të mitur.

Protestuesit kundërshtuan shtetrrethimin duke djegur goma dhe duke u përpjekur të shkatërronin, policia përdori gaz lotsjellës.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb