Sekretari për Diasporën i PD Indrit Hoxha ka komentuar turin që pritet të nisë kryeministri Edi Rama në Diasporë.

Ai u shpreh se Rama është pikërisht personi përgjegjës që nuk respekton vendimin e Gjykatës Kushtetuese për t’i dhënë të drejtë vote diasporës shqiptare, e cila sipas tij do reagojë ndaj këtij përgjegjësi.

“Rama ka deklaruar qe do nise nje tur ne Diaspore!!!
Personi pergjegjes qe nuk respekton vendimin e gjykates kushtetuese per ti dhene te drejte Diaspores Shqiptare te votoje eshte pikerisht Edi Rama.
Diaspora do reagoje ndaj ketij pergjegjesi qe nuk lejon Diasporen Shqiptare te votoje”, shkroi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb