Një turist bullgar është dëmtuar në Tropojë. Në ndihmë të turistit, kanë ardhur disa alpinistë.

Bullgari, i identifikuar si një 46-vjeçar po eksploronte zonën e Lekbibajt ku dhe u dëmtua.

Alpinistët, të cilët ishin nga Kosova, e kanë mbajtur për 10 km në krahë turistin, derisa më pas, iu dha ndihma e parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb