STAMBOLL– Një gjykatë turke ka urdhëruar mbylljen e gazetës “Ozgur Gyndem”, me akuzën se po përhap propagandë terroriste në mbështetje të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) të ndaluar në vend.

Gazeta“Ozgur Gyndem”,, botuar në gjuhën turke, ishte e përqendruar kryesisht në çështjet që kanë të bëjnë me pakicën kurde në Turqi dhe konfliktin mes PKK-së dhe shtetit.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: