Në një operacion policor të organizuar në Çanakkala, Turqi, është konfiskuar një fosil i yllit të detit për të cilin besohet se daton nga periudha e para 2 milionë viteve.

Ekipe të sektorit për luftë kundër krimit të organizuar arrestuan 2 persona për të cilët dyshohet se dëshironin ta shisnin fosilin.

Fosili është konfiskuar ndërsa kundër 2 personave është ngritur procedurë.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb