Policia ka sekuestruar mbi 9 tonë alkool të kontrabanduar në operacione të ndara në Stamboll dhe provincat Malatya lindore, njoftuan sot burime të sigurisë.

Në kuadër të operacioneve kundër prodhimit dhe shpërndarjes së paligjshme të alkoolit, policia gjeti 9 tonë alkool të kontrabanduar në katër depo në qarkun Buyukcekmece dhe Beylikduzu të Stambollit.

Pesë persona, përfshirë një shtetas të huaj, u mbajtën për përfshirjen e tyre të dyshuar.

Në një operacion të veçantë në Malatya, u sekuestruan 318 litra alkool të kontrabanduar dhe u arrestua një i dyshuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb