“Arnavut taraftarlardan skandal hareket! İstiklal Marşı’nı ıslıkladı”, shkruan i revoltuar portali turk yeniakit.com, sipas të cilit tifozët shqiptarë vërshëllyen himin e Turqisë në momentin e intonimit të partiturës në stadium.

“Ishte një situatë e pakëndëshme kur tifozët shqiptarë vërshëllyen himin tonë”, shkruan portali, ndërsa komentet e tifozëve turq janë të rënda duke arritur deri në akuza idiote. “është vepër e agjenturave të huaja si Mossad” shkruan dikush, ndërsa një tjetër akuzon mediat tona duke e rritur edhe më shumë dozën e injorancës. “Pashë mediat shqiptare dhe asnjë raportim, Shqipëria është bërë një vend tërëisht kristian”.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: