Rrjeti social “Twitter”, i cili përdoret nga politikanët në mbarë botën, ka kufizuar për disa orë llogarinë personale të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Siç shihet në foton që sjellim më poshtë, llogaria e Bashës është kufizuar, duke bërë që ndjekësit apo dhe qytetarët e zakonshëm të mos e kontrollojnë dot atë.

Nëse ata futen në llogarinë e “Twitterit” të Bashës, ndeshen me mesazhin paralajmërues “Kujdes: Kjo llogari është e kufizuar përkohësisht. Po e shihni këtë paralajmërim, sepse ka pasur disa aktivitete të pazakonta nga kjo llogari. Dëshiron akoma ta shikosh?”

Por, kufizimi i llogarisë së Bashës ka zgjatur përkohësisht, ashtu siç thuhet dhe në paralajmërimin e vetë “Twitterit”, dhe më pas i është rikthyer normalitetit.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb