Gjykata e Apelit ka zbardhur sot vendimin që i la vulën e PD-së, Enkelejd Alibeajt dhe e riktheu çështjen për rigjykim në shkallën e parë me një trupë tjetër gjykuese.

Në vendimin prej 90 faqesh thuhet se gjatë shqyrtimit të kërkesës së Komisionit të Rithemelimit në Shkallën e parë janë anashkaluar provat.

“Në rigjykim gjykata e shkallës së parë duhet të mbajë në konsideratë gjithashtu administrimin e vërtetimit të përditësuar nga regjistri i partive politike në lidhje me subjektin PDSH, ku të verifikojë sërish të dhënat e përditësuara në lidhje me vijimin e përfaqësimit e subjektit politik nga kryetari i partisë”, thuhet ndër të tjera në vendim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: