GREQI

Një shqiptar 48 vjeç ishte arratisur nga burgu në Nafplion, ndërsa u kap nhga policia greke në stacionin e Trenit në Lamia.

Shqiptari kishte mundur të ikë nga paraburgimi më datë 4 prill 2019, shkruajnë mediat greke. Sipas “Lamia report.gr”, shqiptari kishte arritur të ikë nga paraburgimi që ndodhej në periferi.

Shtteasi nga Shqipëria është dënuar nga gjykata greke me 11 vjet dhe 6 muaj burgim grabitje të rëndë dhe vjedhje.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb