Një emigrant ilegal do të deportohet sërish në Shqipëri pasi të ketë vuajtur dënimin në burg për prodhim kanabisi

Oficerët nga Sheffield South West NPT ekzekutuan një urdhër kontrolli në një pronë në Thirlwell Road, Heeley, muajin e kaluar më 27 shtator. Brenda, oficerët gjetën një rritje të madhe kanabisi me mbi 100 bimë që mbulonin tre dhoma. Bimët e pjekura u vlerësuan të kishin një vlerë rruge prej afro 200,000 £.

Një shqiptar, Erjon Briskaj, u arrestua dhe më pas u akuzua për prodhim kanabisi.

Një 31-vjeçar Briskaj u paraqit në Sheffield Crown Court ku u burgos për tetë muaj. Pas lirimit, ai do të dëbohet përsëri në Shqipëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb