Një tren është përplasur me një kamion që transportonte makina të shumta në Oklahoma të SHBA-ve, duke bërë që automjete të hidheshin në ajër dhe duke plagosur katër pasagjerë në tren, thanë autoritetet.

Treni po udhëtonte nga Fort Worth, Teksas, në Oklahoma City kur përplasja ndodhi rreth orës 7 pasdite pranë Thackerville në Love County, e vendosur pranë kufirit Teksas-Oklahoma.

Një kalimtar i rastit regjistroi video dramatike të përplasjes, e cila dukej se tregonte se gjysmë kamioni ishte bllokuar në binarët në një vendkalim treni.

Videoja tregon se “portat kishin rënë” para se treni në ardhje të përplasej me kamionin, duke dërguar automjete dhe mbeturina që fluturonin në ajër.
Siç kanë bërë autoritetet, katër pasagjerë në tren pësuan lëndime të lehta, ndërkohë që thuhet se treni mbante 110 pasagjerë në kohën e përplasjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: