SHKODËR 

Tre autobusë të cilët ishin destinuar për në Shqipëri nga Italia janë bllokuar në Kroaci dhe nënmbikqyrjen e rreptë të autoriteteve kroate dhe malazeze do të vijnë në Muriqan.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për BalkanWeb se pasagjerët do të vetëkarantinohen për shkak se vijnë nga një vend i prekur nga koronavirusi.

Linjat e tjera të autobusave kanë ndërprerë udhëtimet nga Italia drejt Shqipërisë duke marrë parasysh masat e mara nga dy qeveritë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb