Gjykata e Tiranës ka marr vendimin për prishjen e pallatit të dëmtuar nga tërmeti në rrugën ‘Myslym Keta’ në njësinë nr.4.

Ndonëse PD kishte paraqitur një kërkesë për të mos lejuar shembjen e pallatit, gjykata vendosi të rrëzojë këtë pretendim.

Instituti i Ndërtimit me herët e kishte shpallur të rrezikshëm pallatin për shkak të dëmtimeve nga tërmeti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb