TIRANË

Ish-efektivi i policisë, Nevaldo Hajdaraj, autor i vrasjes së të riut Klodian Rasha, ka apeluar vendimin e dhënë nga Gjykata e Tiranës.

Kjo e fundit e dënoi ish-policin me 10 vite burg për vrasjen me dashje të 25-vjeçarit, i cili u vra nga Hajdari gjatë orës policore më 8 dhjetor të vitit të kaluar.

Kujtojmë se Prokuroria e Tiranës kërkoi 20 vjet burgim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb