KOSOVË

Hysri Peqani, i njohur ndryshe si “Burdushi”, është liruar nga paraburgimi. Mediat kosovare raporton se lajmi konfirmohet nga avokati i tij mbrojtës, Asdren Hoxha.

”Burdushi” ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prizren në muajin nëntor të vitit 2019. Ai ishte  dënuar me një vit burg dhe 5000 euro gjobë për veprën penale “mashtrim”.

(Balkan Web)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb