Avokatët e ish-drejtorit të policisë së Vlorës Jaeld Çela apelojnë vendimin e gjykatës për Krime të Rënda. Çela u dënua për shpërdorim detyre me 3 vite burgim.

Ai akuzohej bashkë me ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për favorizim të grupit kriminal Habilaj në trafikun e drogës. Saimir Tahiri pritet ta paraqesë të enjten apelimin.

Tahiri u dënua me 3.4 vite burg me gjykim të shkurtuar dhe dënimi iu konvertua në shërbim prove.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb