Detaje të reja vijojnë të dalin në dritë nga ekzekutimi mafioz i 71-vjeçarit Abdulla Budlla, në Fushë Prezë.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se i moshuari është vrarë me kallashnikov, në vendqëndrimin e taksive pa licencë.

Viktima Abdulla Budlla rezulton të jetë baba i tre djemve, dy prej të cilëve jetojnë jashtë vendit, ndërsa i treti punon taksist në Aeroportin “Nënë Tereza”.

71-jeçari u ekzekutua në mes të ditës dhe në një rrugë të populluar, ndërsa nuk dihen ende shkaqet dhe autorët e krimit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb