Festa e çmendur e lojtarëve të Mançester Sitit menjëherë pas fitores së thellë 6-1 ndaj Aston Vilës, ka zënë faqet e para të tabloidëve britanikë. Ndaj trajneri spanjoll i bluve të Mançesterit nuk kishte si t’i shmangej argumentit në konferencën e radhës për shtyp përpara takimit kundër Kristal Palasit.

“E admiroj shumë Roi Hodgsonin, është e pabesueshme sesi ka ende dëshirë të trajnojë në moshën 72-vjeçare. Ka bërë një punë të madhe te Palasi. Festa e lojtarëve pas ndeshjes me Aston Vilën? Dija çdo gjë. Kur lojtarët kanë kohë, dalin bashkë ose hanë një darkë me stafin. Më pëlqen që rrinë grup edhe jashtë fushës”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb