Miliarderi Brian Johnson, i cili është bërë i famshëm për përpjekjet e tij të vazhdueshme dhe të shtrenjta për të qëndruar i ri (që në një moment përfshinte transfuzionin e plazmës së gjakut nga djali i tij 17-vjeçar), është beqar dhe kjo nuk është rastësi.

Duke folur në podcastin “Ditari i një CEO”, Johnson shpjegoi pse jeta e tij e dashurisë është e ndërlikuar dhe ai përpiqet të gjejë një partnere që të jetë e gatshëm për t’u përshtatur me stilin e tij të çuditshëm të jetës.

Johnson, i cili shpenzon rreth 3 milionë dollarë në vit në betejën e tij për të ndalur kohën, është plotësisht i përkushtuar ndaj programit rigoroz që ka krijuar me ndihmën e ekspertëve për të arritur qëllimet e tij. “Rutina” që ai ndjek çdo ditë përfshin të shkojë në shtrat në orën 20.30, të konsumojë 2250 kalori vetëm në orët e mëngjesit, të marrë mbi 100 pilula në ditë dhe 4-5 orë “meditim”.

Ai vetë e di mirë se stili i tij i jetesës krijon shumë pengesa për bashkëjetesën e tij me një partnere romantike. ” Gjëja e parë që bëj kur jam i interesuar për një grua është t’i jap asaj një listë me 10 gjëra që nuk do t’i pëlqejnë tek unë, që më bëjnë plotësisht të papërshtatshëm për një lidhje,” tha 45-vjeçari për podcastin.

  • foto galeri
  • foto galeri

Një nga “pengesat” më të rëndësishme në një marrëdhënie është orari i rreptë që ai mban për temën e gjumit. Pushimi i duhur është ndoshta më i rëndësishëm për të sesa “aktivitetet e tjera të natës” dhe ai patjetër do të preferonte që partnerja e tij të flinte në një dhomë të ndryshme nga ai, në mënyrë që të mos ketë mundësi që ajo ta zgjojë.

“Eshtë e vështirë të flini më nëse ju zgjojnë. Është shumë e vështirë të koordinohesh me një person tjetër në këtë zonë”, thotë Johnson, i cili ka pranuar se ereksionet e natës i mat me pajisje speciale. “Unë e kam ndërtuar jetën time të përditshme rreth gjumit të duhur. Kjo është në kundërshtim me zakonet shoqërore të botës. “Shumica e njerëzve do të sakrifikojnë orë të tëra gjumi nëse duan të dalin me miqtë”, shton ai.

Një tjetër e çuditshme e manjatit është ngurrimi i tij për t’u përfshirë në “bisedime të vogla”, duke preferuar të qëndrojë plotësisht i heshtur për disa orë çdo ditë, të cilat ai ia kushton “mendimit të përqendruar”. Shqetësimi më i vogël gjatë asaj kohe (si dikush që e pyet se çfarë po bën) mund ta largojë atë nga programi i tij, thekson ai.

Por jeta e dashurisë së manjatit nuk ishte rozë as në të kaluarën, para se ai të niste “betejën” e tij kundër kohës.

Sipas New York Post, ish e dashura e 45-vjeçares, aktorja Taryn Southern, pretendohet në një padi që ajo ngriti kundër tij në vitin 2021 se Johnson e dëboi nga shtëpia e tij kur u diagnostikua me kancer. Marrëdhënia mes tyre përfundoi në vitin 2019 dhe Johnson pretendoi se Southern u përpoq ta shantazhonte.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: