Gjykata e Posaçme ka vendosur të rikthejë në SPAK për hetime të mëtejshme penale dosjen ndaj ish-gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

Zyrtarët e lartë janë  kallëzuar nga avokati Fran Dashi për fshehje të pasurisë

Gazetarja Klodiana Lala tha se gjykata i ka lënë afat SPAK 4 muaj të përfundojë hetimin, ndërsa SPAK kishte kërkuar pushimin e çështjes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: