Dy të rinj shqiptarë kanë dalë para gjykatës britanike, pasi u kapën në një ‘shtëpi bari’ në Angli.

Bëhet fjalë për Landi Ruçin, 32 vjeç dhe Elidon Hodajn, 27 vjeç, të cilët akuzohen për prodhimin e drogës në Bangor.

Magjistratët e Llandudno-s dërguan çështjet e tyre në Gjykatën e Kurorës. Të pandehurit, të dy pa adresë fikse, folën vetëm për të konfirmuar detajet e tyre përmes një përkthyesi shqip gjatë seancës së shkurtër të pasdites së djeshme.

Ata akuzohen për prodhimin e një sasie të madhe kanabisi, një drogë e kontrolluar e klasit B, në Bangor. Prokurori kërkoi ‘arrest me burg’ për Ruçin dhe Hodajn, ndërsa shtoi se nuk kishte asnjë kërkesë për lirimin e tyre me kusht.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb