UASHINGTON, SHBA

Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo tha se SHBA do të vazhdojë me përpjekjet e saj për të denuklearizuar Korenë Veriore.

Kjo deklaratë vjen një ditë pasi Penjani deklaroi se “nuk e mirëpret më në vend Mike Pompeon”.

“Asgjë nuk ka ndryshuar. Ne do të vazhdojmë të punojmë për të negociuar. Në krye të ekipit tonë qëndron presidenti Donald Trump. Kreu i Shtëpisë së Bardhë dhe unë do ta vazhdojmë përpjekjet maksimale për të denuklearizuar Korenë e Veriut.”, deklaroi Pompeo.

Mike Pompeo theksoi se SHBA nuk heq dorë nga politikat e saj të qarta në raport me Korenë e Veriut.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: