FIER- Drejtueset e shkollës industriale “Petro Sota” në Fier janë pezulluar nga puna ditën e sotme. Urdhri ka ardhur nga ministri i Mirëqenies, Blendi Klosi.

Shkak për pezullimin tyre nga puna ka qenë një konflikt i ndodhur dy ditë më parë. Dy drejtueset e shkollës “Petro Sota” u konfliktuan me njëra-tjetrën, sherr i cili degjeneroi në përleshje fizike e dhunë.

(el.sp/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: