Ka nisur në mënyrën më të mirë aventura turke për Gentian Selmanin. Portieri i kombëtares shqiptare ka shijuar trofeun e parë me skuadrën e Menemenspor, duke triumfuar në Kupën e Detit Egje. Menjëherë titullar, ish-kapiteni i Laçit në Superligë, luajti në të dyja sfidat e ekpit të tij në këtë turne.

E6332ee1 9df7 4ed9 A034 4f890a1fd03e
E6332ee1 9df7 4ed9 A034 4f890a1fd03e

Pas sezoneve të shkëlqyera në kampionatin shqiptar që i siguruan për shumë kohë një vend në përfaqësuesen U-21 dhe më pas në atë të madhe të Shqipërisë, Gentian Selmani u transferua gjatë merkatos së verës në Turqi, për të vazhduar karrierën me Menemenspor që luan në Kategorinë e Dytë. Portieri ka firmosur për dy sezone me skuadrën nga Izmiri. Selmani është një nga përforcimet e këtij klubi që kërkon këtë sezon ngjitjen në elitën e futbollit turk.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb