Kreu i shtetit, Ilir Meta mes ironisë deklaroi se nuk mund të pendohej kurrsesi kur iu besua kjo detyrë.

Në një intervistë për vizion plus, Meta tha se nuk mund të prishte dëshirën e socialistëve.

“Edhe pak muaj na ndajnë sepse në 24 korrik do ndal këtë detyrë dhe do të jemi më të hapur. Asnjëherë nuk pendohem për zgjedhjet sepse i bej me bindje të plotë, nuk i bëj i imponuar nga të tjerët. Në atë koha socialistët nuk pranonin një president tjetër, ata e kishin me shumë dëshirë që unë të bëhesha president e si mund t’ja prishja unë këtë dëshirë atyre”, tha Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb