SHBA

Një prej katër policëve të përfshirë në vrasjen e afro- amerikanit George Floyd më shumë se dy muaj më parë është liruar nga burgu.

Bëhet fjalë për Thomas Lane, i cili nuk ishte autor i vrasjes së George Floyd por nuk veproi për ta parandaluar kolegun e tij Derek Chauvin të mbyste më gjurin e tij afro- amerikanin.

Lane pagoi 750 mijë dollarë për tu liruar nga burgu i Hennepin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb