Është shtyrë sërish seanca në KPK për kryegjyqtaren e pezulluar të Elbasanit, Enkeljeda Kapedani.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BalkanWeb se shtyrja është bërë për shkak se gjyqtarja ka paraqitur për të dytën herë raport mjekësor për pamundësi për të qenë e pranishme.

Kapedani u pezullua nga detyra pas qarkullimit në rrjet të disa videove të shpërndara në Tik-Tok.

https://www.youtube.com/watch?v=QJGlmVxyTiY&feature=emb_imp_woyt&ab_channel=BalkanwebCom

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb