FRANCË

Bernard Gonzalez, mjeku i parë i klubit francez Stade de Reims ka vrarë veten pasi u infektua me koronavirus. Ai ishte në karantinëme bashkëshorten e tij në shtëpi pasi të dy kishin koronavirus por Gonzalez i dha fund jetës në moshën 60- vjeçare për shkaqe ende të paditura.

Reagime të trishta ka pasur për lajmin nga kryebashkiaku i qytetit por edhe Presidenti i klubit të Stade de Reims.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb