Youtuberi Tanner Cook, është qëlluar në një qendër tregtare në Virginia, SHBA, kur tentoi të tallet me një shpërndarës ushqimi. Kamera ka regjistruar momentin rrëqethës kur v Alan Colie, nxjerr revolen dhe e qëllon në gjoks youtuberin 21-vjeçar.

Shihet sesi Cook me kamerën e ndezur i afrohet Colie para një restoranti të ushqimit të shpejtë dhe tërë kohën i afron telefonin në fytyrë. Colie tërhiqet dhe i thotë tre herë që të ndalet para se të tentojë t’ia largojë telefonin nga fytyra, megjithatë youtuberi vazhdon me keqtrajtim.

Në fund shpërndarësi i ushqimit nxjerr revolen dhe e qëllon youtuberin në gjoks. E blerësit menjëherë fillojnë të vrapojnë nga frika se mund ta pësojnë edhe ata. Colie është akuzuar për plagosje, megjithatë është shpallur i pafajshëm pasi që gjykata thotë se reagoi në vetëmbrojtje. Cook i kaloi disa ditë në repartin intensiv pasi plumbi i kishte përshkuar barkun dhe mëlçinë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: