Kreu i PD, Lulzim Bash aka përkujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tij colonel Bujar Kaloshin.

Basha thotë se atentati criminal ndaj Kaloshit ishte dhe akti i parë terrorist me prapavijë politike në vitet e para të demokracisë në Shqipëri.

Lideri demokrat e cilëson Kaloshin si një ndër nismëtarët dhe organizatorët e proceseve demokratike, themelues i PD në Lushnje dhe model i integritetit e patriotizmit.

 

 

STATUSI NGA LULZIM BASHA

25 vjet më parë u ekzekutua në një atentat kolonel Bujar Kaloshi, themelues i Shoqatës Antikomuniste Demokratike, Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Kaloshi ishte një ndër nismëtarët dhe organizatorët e proceseve demokratike dhe themelues i PD Dega Lushnjë.

Atentati kriminal ndaj Bujar  Kaloshit ishte akti i parë terrorist me prapavijë politike në vitet e para të demokracisë ndaj një zyrtari të lartë. E përkujtojmë me nderim të thellë Bujar Kaloshin, model i integritetit dhe patriotizmit, dekoruar me titullin e lartë Nderi i Kombit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb