Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vrasjen e Xhelal Reçit sot në Laç. Ngjarja e rëndë që tronditi sot qytetin ndodhi pranë një banke rreth orës 07:23.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se viktima, 60-vjeç, ishte një ish-polic qarkullimi, ndërsa tani merrej me tregti.

Mësohet se ai kishte një dyqan në Laç, ku shiste veshmbathje. Ai u vra nga person ende i paidentifikuar me armë zjarri, ndërkohë që policia ka ngritur posblloqe për të bërë të mundur arrestimin e autorit/ve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: